Przejdź do treści
Strona główna » News » Ubezpieczenie na życie dla seniora.

Ubezpieczenie na życie dla seniora.

Ubezpieczenie na życie dla seniora może mieć sens w wielu sytuacjach. Wiek nie jest jedynym czynnikiem branym pod uwagę przez towarzystwa ubezpieczeniowe przy ocenie ryzyka i obliczaniu składek ubezpieczeniowych. Inne ważne czynniki to stan zdrowia, styl życia i historia medyczna. 

Jeśli senior jest w dobrym stanie zdrowia i nie ma żadnych poważnych chorób przewlekłych, ubezpieczenie na życie może być dla niego opłacalne. Może ono zapewnić ochronę finansową dla rodziny lub bliskich, gdyby senior zmarł niespodziewanie lub został ubezpieczony na wypadek długotrwałej choroby lub niezdolności do pracy.

Tak, ubezpieczenie na życie dla seniora może wymagać badań lekarskich w celu oceny twojego stanu zdrowia i ryzyka związanego z ubezpieczeniem. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych wymaga, aby klienci przeszli badania lekarskie przed zawarciem polisy ubezpieczeniowej, szczególnie jeśli są starsi lub mają pewne schorzenia lub stany zdrowotne.

Badania lekarskie mogą obejmować podstawowe testy laboratoryjne, takie jak morfologia krwi i mocz, a także badania specjalistyczne, takie jak EKG czy badanie wzroku. W zależności od twojego stanu zdrowia i ryzyka związanego z ubezpieczeniem, towarzystwo ubezpieczeniowe może zażądać dodatkowych badań lub ograniczyć zakres ubezpieczenia lub podwyższyć składkę.

Do umowy może przystąpić każda osoba która nie ukończyła 71 roku życia, czas trwania umowy to min 5 lat i nie dłużej niż do rocznicy polisy, następującej po dniu ukończenia 75 lat.

Jeśli jesteś senior i rozważasz zakup ubezpieczenia na życie, zalecam skonsultowanie się to ze mną i uzyskaj więcej informacji.

Wyślij wiadomość. I sprawdź jak mogę Ci pomóc.

Wyrażasz zgodę na otrzymywanie od nas wiadomości e-mail, przesyłając ten formularz i rozumiesz, że Twoje dane kontaktowe będą u nas przechowywane

Aby kontynuować zaakceptuj pliki cookies Więcej informacji

Ta strona wykorzystuje pliki cookies jak każda inna strona. Więcej na ten temat przeczytasz w polityce prywatności. Wchodzą na stronę wyrażasz na nie zgodę według ustawień Twojej przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić, a jeśli tego nie zrobisz przeglądanie strony nastąpi z wykorzystaniem tych plików.

Zamknij